W razie uzasadnionych wątpliwości, ustalonych w wyniku śledztwa dziennikarskiego, oferujemy na drodze prawnej możliwość skutecznej odmowy wykonania szczepienia

Poszkodowanym pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

DZIAŁANIA PREWENCYJNE

ODSZKODOWANIA

POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE

Walczymy o prawo każdego do rzetelnej wiedzy o szczepionkach i szczepieniach

Pytamy minister Barbarę Nowacką o praktyczną realizację zapewnienia, że szczepienia przeciw HPV są bezpieczne (aktualizacja: 17.09, 21.09, 29.10)

Rusza wspólny program MEN i MZ szczepień w szkołach uczniów od 9 do 14 roku życia przeciw wirusowi HPV – poinformowały na wspólnej konferencji ministrowie: edukacji i zdrowia.

Więcej:

Minister Barbara Nowacka złożyła publiczne zapewnienie, że szczepienia przeciw HPV są bezpieczne

https://antyegzekucja.pl/przeglad-prasy/minister-barbara-nowacka-zlozyla-publiczne-zapewnienie-ze-szczepienia-przeciw-hpv-sa-bezpieczne

Podczas konferencji, Nowacka powiedziała: Apelujemy także do rodziców, by zapisywali swoje dzieci na bezpłatne i bezpieczne szczepienia, które będą się odbywać w szkołach.

Jest to jednoznaczne zapewnienie o tym, że szczepionki są bezpieczne.

__________________________

Pytania do minister Barbary Nowackiej:

– Co w sytuacji, gdy wstąpią jednak poważne powikłania poszczepienne? Bierze Pani za to pełną odpowiedzialność?

– Na jakie wsparcie mogą wówczas liczyć poszkodowani (dziecko i rodzice) z Pani strony?

I pytania ogólne:

– Jakimi szczepionkami mają być szczepione dzieci (nazwa i producent)?

– Prosimy o podanie linku do przetargu na dostawę tych szczepionek.  

_____________

Warto wiedzieć

Niemiecka telewizja WDR przedstawiła w 2015r. historię dziewczynki, która kiedyś wyczynowo uprawiała sport, a teraz przykuta jest do wózka inwalidzkiego. Paraliż obu nóg to efekt szczepionki przeciw HPV.

(od 25:35):

Szokujące plany słynnego miliardera globalisty ws. zdrowia ludzi

https://banbye.com/watch/v_c17cSRJSqHHf

Do sprawdzenia

W internecie dostępna jest Biała Księga szczepień HPV wydana przez Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN z siedzibą we Wrocławiu (KRS 0000834582). Dane przedstawione w księdze, a dotyczące poważnych powikłań, są szokujące.

Biała Księga jest zamieszczona między innymi na stronie Urzędu Miasta i Gminy Opoczno:

https://www.opoczno.pl/aktualnosci/n,76674,biala-ksiega-szczepien-hpv.html

Polskie Towarzystwo Wakcynologii zamieściło na swojej stronie krytyczne stanowisko Białej Księgi szczepień HPV. Autorem stanowiska jest Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT).

______________

Pytania do AOTMiT:

W Państwa stanowisku z 10 października 2019 nie ma ustosunkowania się do podanych w księdze liczb. W podsumowaniu jest tylko mowa o tym, że Biała Księga szczepień HPV nie zawiera rzetelnego i wiarygodnego opisu przeglądu systematycznego dowodów naukowych, który stanowi fundament oceny technologii medycznej.

Tylko taki zarzut jest do 39stronicowej księgi?

AOTMiT nie kwestionuje więc podanych na stronie 12 liczb, iż od 2006 roku do 14 marca 2019 roku do amerykańskiego systemu zgłaszania raportów o powikłaniach poszczepiennych VAERS zgłoszono już 61.552 zdarzeń niepożądanych po szczepionce przeciw HPV, w tym 480 zgonów?

Jest podany link do danych z bazy VAERS.

VAERS obejmuje mniej niż 1% wszystkich powikłań poszczepiennych.

Pola Neis

Ludwika Stas

Fot.: pixabay.com

cdn.

_______________________

Aktualizacja: 17 września

Daniel Rutkowski, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT):

– W odpowiedzi na korespondencję z dnia 9 września 2024 r. w sprawie stanowiska Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, zwana dalej Agencją, dotyczącego dokumentu pt. „Biała księga szczepień HPV”, opublikowanego i dystrybuowanego przez stowarzyszenie „Centrum Informacji o Zdrowiu DOBROSTAN”, z dnia 10 października 2019 r., uprzejmie proszę o przyjęcie poniższego.

Agencja prowadzi ocenę technologii medycznych (HTA – health technology assessment), z wykorzystaniem optymalnych rozwiązań analitycznych o wysokim standardzie metodologicznym, tj. w oparciu o Wytyczne oceny technologii medycznych Agencji oraz o dowody naukowe zgodnie z EBM (Evidence – Based Medicine).

Celem prowadzenia oceny technologii medycznych jest dostarczanie informacji, które są niezbędne do podejmowania opartych na racjonalnych podstawach decyzji z zakresu polityki zdrowotnej. Decyzje te mają służyć dobru pacjentów i zmierzają do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego, uzyskania efektów zdrowotnych o największej wartości oraz optymalnego wykorzystania dostępnych środków na opiekę zdrowotną.

Odnosząc się do zapytania w sprawie przedstawionych w przedmiotowym dokumencie statystyk dotyczących działań niepożądanych po szczepieniu przeciw HPV na podstawie danych VAERS (the Vaccine Adverse Event Reporting System), należy wskazać, iż zgodnie z informacją zawartą na oficjalnej stronie internetowej systemu VAERS (link do strony: https://vaers.hhs.gov), system ten nie określa, czy dana szczepionka powoduje problem zdrowotny. System ma na celu wykrywanie nowych, nietypowych lub rzadkich zdarzeń niepożądanych, które mogą być związane ze szczepieniem, a które mogą, ale nie muszą wskazywać na możliwy problem z jej bezpieczeństwem.

VAERS otrzymuje i publikuje niepotwierdzone zgłoszenia dotyczące możliwych działań niepożądanych po zastosowaniu szczepionek, które mogą zostać zgłoszone przez każdego. Proces ten nie obejmuje weryfikacji prawdziwości zgłoszonych informacji, a także związku zgłoszonych sytuacji ze szczepieniem, w tym, w szczególności związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy podaniem szczepionki, a zgłaszanym zdarzeniem. Raporty VAERS przekazywane są do CDC (the Centers for Disease Control and Prevention) oraz FDA (the U.S. Food and Drug Administration) celem dalszej oceny. Należy podkreślić, iż FDA i CDC wykorzystują dodatkowe narzędzia nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania szczepionek, tj. Vaccine Safety Datalink (VSD) oraz Clinical Immunization Safety Assessment Project (CISA). Przedstawione w „Białej księdze szczepień HPV” statystyki działań niepożądanych jedynie na podstawie danych VAERS, nie mogą zostać uznane przez Agencję za wiarygodne/wystarczające do oceny bezpieczeństwa szczepionek. Ograniczenia bazy VAERS obejmują m.in. ograniczenia systemowe (brak weryfikacji zgłoszonych do systemu zdarzeń) oraz ograniczenia analityczne związane z udostępnianiem przez bazę VEARS wyłącznie danych surowych, uniemożliwiając wnioskowanie na temat związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy podaniem szczepionki, a zgłaszanym zdarzeniem (niepewność wnioskowania). Ponadto w „Białej księdze szczepień HPV” nie opisano sposobu generowania i przetwarzania danych z bazy VEARS dotyczących zdarzeń niepożądanych. Niezależnie zatem od liczb podanych w „Białej księdze szczepień HPV”, źródło danych jakim jest baza VEARS, nie pozwala na wiarygodną ocenę korelacji szczepień a wskazanych zdarzeń niepożądanych.

Podkreślenia wymaga również fakt, iż szczepionki przeciw HPV, tj. Gardasil, Gardasil 9 oraz Cervarix są zarejestrowane zarówno przez FDA, jak również przez EMA, z uwagi na ich skuteczność i korzystny profil bezpieczeństwa.

Mając na względzie powyższe, uprzejmie informuję, iż Prezes Agencji podtrzymuje dotychczasowe stanowisko dotyczące dokumentu pt. „Biała księga szczepień HPV”, z dnia 10 października 2023 r. (https://www2.aotm.gov.pl/wpcontent/uploads/news/2019/Komunikat_HPV.pdf. Przy czym należy podkreślić, że przedmiotowe stanowisko przygotowane zostało na podstawie kompleksowej analizy przedstawionych w „Białej księdze szczepień HPV” treści, wskazując na rozbieżność z metodami naukowymi stosowanymi przy ocenie technologii medycznych i należy je czytać jako całość, a nie wyłącznie jego podsumowanie, gdyż w jego treści odnoszono się do przykładowych ograniczeń „Białej księgi szczepień HPV”.

_______

Komentarz

Z odpowiedzi wynika, że  AOTMiT kwestionuje dane znajdujące się w systemie VAERS, gdyż źródło danych jakim jest ta baza „nie pozwala na wiarygodną ocenę korelacji szczepień a wskazanych zdarzeń niepożądanych”.

Faktem jest, że dane zawarte w tej bazie, a dotyczące powikłań poszczepiennych po szczepieniu przeciw HPV – są alarmujące.

=========

Istotną częścią należącą do zadań AOTMiT jest ocena produktów leczniczych.

Powstają więc zasadne pytania, które kierujemy do prezesa Rutkowskiego:

– Czy AOTMiT, po publikacji Białej księgi, podjął czynności sprawdzające dotyczące zgonów po zaszczepieniu przeciw HPV? – Jeśli nie, to dlaczego?

– Czy AOTMiT postulował powstanie polskiej bazy danych niepożądanych odczynów poszczepiennych, np. prowadzonej przez Agencję? Taka baza danych w sposób istotny byłaby pomocna w ocenie produktów  leczniczych.

cdn.

________________

Aktualizacja: 21 września

Dalsza część artykułu dotyczącego AOTMiT:

Czy powstanie polska baza danych zdarzeń niepożądanych (możliwych skutków ubocznych) po otrzymaniu szczepionki? (aktualizacja: 21.09)

Do dzisiaj minister Nowacka nie odpowiedziała. Ciekawe, dlaczego…

    Pytania wysłaliśmy powtórnie.

cdn.

________________

Aktualizacja: 29 października

Do dzisiaj minister Barbara Nowacka nie odpowiedziała na pytania:

– Co w sytuacji, gdy wstąpią jednak poważne powikłania poszczepienne? Bierze Pani za to pełną odpowiedzialność?

– Na jakie wsparcie mogą wówczas liczyć poszkodowani (dziecko i rodzice) z Pani strony?

=========

Komentarz

Wstyd i kompromitacja.

__________________

Artykuł powiązany:

– Czy powstanie polska baza danych zdarzeń niepożądanych (możliwych skutków ubocznych) po otrzymaniu szczepionki?

Przeczytaj także:

– Minister Leszczyna zachęca do szczepień, tymczasem…

– Dwa wykluczające się twierdzenia o bezpieczeństwie szczepionek. Pytamy polskich urzędników

_______________________________________________________________

Masz pewność bezpieczeństwa szczepionki dla zdrowia Twojego dziecka?

Jeśli nie – nie ryzykuj!

Można skutecznie odmówić jej przyjęcia

clouds 3476252 1280

Fot.: pixabay

Jeśli jesteś odpowiedzialnym rodzicem – podejmij działania!

Skontaktuj się z nami – tel. 667 323 303, e-mail: miszmasz@onet.pl

_______________________________________________________________

Przed zaszczepieniem powinno się mieć 100% pewności, że szczepionka jest bezpieczna.

W przeciwnym razie, można skutecznie odmówić zaszczepienia. To gwarantuje Konstytucja oraz zalecenia np. Ministerstwa Zdrowia dla lekarzy.

Trzeba odwrócić role.

To Ty wpierw musisz zażądać gwarancji bezpieczeństwa szczepionki w oparciu o przepisy prawa, a nie lekarz czy urzędnik mają wymuszać jej przyjęcie.

Pomożemy Ci w walce o to prawo.

Od lat z powodzeniem stosujemy metodę „sprawdzam” w przypadku osób pokrzywdzonych przez sądy i komorników.

Więcej na jednej z naszych gazet internetowych: antyegzekucja.pl

Pamiętaj!

Szczepienia: „Tak”, ale tylko z gwarancją bezpieczeństwa szczepionek!

Więcej o działaniach prewencyjnych: https://powiklaniaposzczepienne.pl/interwencje/dzialania-prewencyjne-w-sprawie-planow-karania-za-brak-zaszczepienia-dzieci/

_______________________________________________________________

Wesprzyj nasze działania ws. Bezpieczeństwa szczepionek – jesteśmy Twoją realną szansą!

Nr konta: 40 1240 3350 1111 0011 3363 0678 – w tytule: DAROWIZNA