W razie uzasadnionych wątpliwości, ustalonych w wyniku śledztwa dziennikarskiego, oferujemy na drodze prawnej możliwość skutecznej odmowy wykonania szczepienia

Poszkodowanym pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

DZIAŁANIA PREWENCYJNE

ODSZKODOWANIA

POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE

Walczymy o prawo każdego do rzetelnej wiedzy o szczepionkach i szczepieniach

Pytania do prezesa spółki Medical Medycyna w Tczewie dotyczące szczepionek przeciw odrze, śwince i różyczce M-M-RvaxPro

Autor: pixabay.com

MMR to trójskładnikowa szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce. Zgodnie z polskim kalendarzem szczepień na 2020 rok, MMR podaje się obowiązkowo wszystkim dzieciom w 13–15 miesiącu życia. Na prośbę czytelniczki sprawdzamy drogę szczepionki od producenta do ciała dziecka.

Więcej na temat interwencji:

INTERWENCJA. Droga szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka

Zgodnie z informacją uzyskaną od Ministerstwa Zdrowia (MZ), aktualnie szczepienia przeciwko odrze-śwince-różyczce realizowane są zgodnie z Programem szczepień ochronnych (PSO) i wykonywane przy użyciu szczepionki M-M-RvaxPro, dla której podmiotem odpowiedzialnym jest MSD Francja. Wartość całkowita zamówienia to prawie 31 mln zł, a dostawy 1.200.000 szczepionek w 2020r. mają odbyć się w 6 terminach: do 30 stycznia, 31 marca, 29 maja, 31 lipca, 30 września i 30 października.

Przetarg na dostawę szczepionek wygrała spółka z o.o. Urtica z Wrocławia, dystrybutor szczepionek M-M-RvaxPro. Zgodnie z zamówieniem (13.12.2019r. – zakończenie postępowania ZZP-10/20), szczepionki mają trafić do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach koło Zduńskiej Woli.

Z magazynu w Porębach szczepionki trafiają do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczej w Gdańsku, później do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie, a stąd do przychodni przy ul. Wojska Polskiego 5A w Tczewie.  

 

Pytania do prezesa spółki Medical Medycyna w Tczewie (która ma przychodnię):

 

– Jakie obecnie szczepionki MMR zostały pobrane z PSSE w Tczewie na potrzeby przychodni przy ul. Wojska Polskiego 5A w Tczewie?

– Czy są to może już szczepionki z postępowania przetargowego ZZP-10/20?

– Jakie dokumenty otrzymaliście Państwo z PSSE wraz ze szczepionkami? Wnosimy o przekazanie ich redakcji (chodzi o wszystkie, oprócz faktur VAT i innych dokumentów księgowych).  

– Jak odbywa się odbiór szczepionek z PSSE przez Państwa przychodnię?

– Czy lekarze wykonujący badania kontrolne przed szczepieniem otrzymali dokumenty dotyczące bezpieczeństwa szczepionek, przeciwskazań itp.?

– Czy lekarze wykonujący badania kontrolne przed szczepieniem byli dodatkowo szkoleni w zakresie bezpieczeństwa szczepionek MMR, przeciwwskazań i zakresu badań, jakie muszą wykonać przed ich podaniem?

– Ile trwa średnio badanie dziecka?

– Czy lekarz informuje o przeciwskazaniach i mogących wystąpić powikłaniach, o których informuje producent szczepionki?

– Jak ta ostatnia informacja jest udzielana rodzicom (informacja ustna, odpowiedź na zapytanie przesłane drogą mailową bądź listowną)?

– Czy często rodzice zgłaszają obawy przed zaszczepieniem? Co głównie podnoszą?

– Czy lekarza wykonującego badanie kontrolne przed szczepieniem w Państwa przychodni obowiązuje art. 31 Ustawy o zawodzie lekarza: „Lekarz ma obowiązek udzielać pacjentowi lub jego ustawowemu przedstawicielowi przystępnej informacji o jego stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania” oraz art. 2, 13 i innych kodeksu etyki lekarskiej w związku z art. 4 ustawy o zawodzie lekarza?

 

Przeczytaj także:

– Podsumowanie śledztwa dziennikarskiego w sprawie drogi szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka. Poinformowaliśmy GIF o możliwej szkodliwości szczepionek

Columbo

Fot.: pixabay.com 

– Pytania do dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny o szczepionkę przeciw odrze, śwince i różyczce M-M-RvaxPro

– Producent szczepionek przeciw odrze, śwince i różyczce M-M-RvaxPro wbija nóż w narrację lekarzy oraz…

– Sprzeczne informacje Ministerstwa Zdrowia na temat dokumentacji przetargowej na zakup szczepionki MMR

– Pytania o badania szczepionki MMR

– Niezwykła skuteczność szczepionki M-M-RvaxPro to tylko mit? Tak to na razie wygląda

– Afera z uzyskaniem wyników badań szczepionki M-M-RvaxPro

– Spółka Urtica to czarna dziura informacyjna w drodze szczepionki M-M-RvaxPro do ciał polskich dzieci