W razie uzasadnionych wątpliwości, ustalonych w wyniku śledztwa dziennikarskiego, oferujemy na drodze prawnej możliwość skutecznej odmowy wykonania szczepienia

Poszkodowanym pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

DZIAŁANIA PREWENCYJNE

ODSZKODOWANIA

POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE

Walczymy o prawo każdego do rzetelnej wiedzy o szczepionkach i szczepieniach

Polskie badania bezpieczeństwa szczepionek przeciw COVID-19 – pytania do Ministerstwa Zdrowia. Aktualizacja: 3 maja 2021r.

Za pośrednictwem Poczty Polskiej, mieszkańcy naszego kraju otrzymują rządową agitkę „#Szczepimy się”.

Na jednej ze stron jest dziesięć punktów mających uzasadnić, dlaczego warto się zaszczepić. Punkt 6 ma brzmienie: „Bo szczepionki są bezpieczne – zbadane przez polskie i unijne instytucje”.

O polskich badaniach bezpieczeństwa nic nie słyszałam.

Dlatego do Ministerstwa Zdrowia mam następujące pytania:

– Jakie instytucje w Polsce, i kiedy, badały bezpieczeństwo szczepionek przeciw COVID-19? (pytanie dotyczy wszystkich zakupionych szczepionek od kilku producentów)

– Gdzie są dostępne te badania?

PN

Fot. – ulotka: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia

___________________________________________

Aktualizacja: 3 maja 2021r.

Ministerstwo Kpiny

Ministerstwo Zdrowia nie odpowiedziało na pytania. Jedyne na co było stać ministerialnych urzędników, to zdanie: „Uprzejmie proszę o skierowanie pytań do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych”.

Zadzwoniliśmy do tej instytucji. Usłyszeliśmy, że w przypadku tych szczepionek nie są w stanie udzielić żadnej odpowiedzi. 

Ministerstwo Zdrowia to raczej Ministerstwo Kpiny. Jak można bowiem zapewniać o polskich i unijnych badaniach szczepionek przeciw COVID-19, skoro nie ma się na to dowodów?

Jak ministrze Niedzielski takie postępowanie można nazwać?