W razie uzasadnionych wątpliwości, ustalonych w wyniku śledztwa dziennikarskiego, oferujemy na drodze prawnej możliwość skutecznej odmowy wykonania szczepienia

Poszkodowanym pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

DZIAŁANIA PREWENCYJNE

ODSZKODOWANIA

POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE

Walczymy o prawo każdego do rzetelnej wiedzy o szczepionkach i szczepieniach

Czy prawdą jest, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Trzebnicy gwarantuje, że szczepionka MMR jest bezpieczna?

Autor: pixabay.com

W związku z ustaleniami śledztwa dziennikarskiego w sprawie szczepionki MMR, którego plonem są między innymi artykuły:

 INTERWENCJA. Droga szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka

– Podsumowanie śledztwa dziennikarskiego w sprawie drogi szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka. Poinformowaliśmy GIF o możliwej szkodliwości szczepionek

– Producent szczepionki M-M-RvaxPro utajnił kraj jej produkcji oraz datę wytworzenia! Nawet tego rodzicom polskich dzieci nie wolno wiedzieć?

oraz artykułu o odpowiedzialności za zły produkt leczniczy:

 Producent szczepionek przeciw odrze, śwince i różyczce M-M-RvaxPro wbija nóż w narrację lekarzy oraz…

Jadwiga Żmuda-Adamska, kierownik Gminnego Centrum Medycznego TRZEBNICA-ZDRÓJ, takie otrzymała od nas pytania:

– Jak w takiej sytuacji lekarz w Państwa przychodni może zagwarantować, że szczepionka MMR – będąca aktualnie w przychodni – jest bezpieczna?

– Jeśli lekarz nie może tego zagwarantować, to nie powinno się z urzędu odmówić szczepienia, nie czekając na wniosek rodziców o taką gwarancję?

– Czy podejmujecie Państwo próby ustalenia, jak dotarła do przychodni szczepionka i czy jest bezpieczna (chodzi o badania, wiarygodność dostawcy i firm transportowych, kraj produkcji, zimny łańcuch)? Jeśli nie, to dlaczego?  

Odpowiedź otrzymaliśmy dzisiaj (9 września). Jadwiga Żmuda-Adamska poinformowała, że szczepionki zamawiane są w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy, która gwarantuje, że szczepionka MMR jest bezpieczna i dopuszczona do obrotu.

Mamy więc kilka pytań do Czesława Janusiaka – Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i zarazem dyrektora PSSE w Trzebnicy:

–  Czy naprawdę udziela Pan takiej gwarancji?

– Jeśli tak, to czy jest to gwarancja udzielana na piśmie?

– Gdyby jednak nastąpiło powikłanie poszczepienne, to w takiej sytuacji można do Pana, jako gwaranta, zgłaszać roszczenia np. odszkodowawcze? Bierze Pan to na siebie?

JS