W razie uzasadnionych wątpliwości, ustalonych w wyniku śledztwa dziennikarskiego, oferujemy na drodze prawnej możliwość skutecznej odmowy wykonania szczepienia

Poszkodowanym pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

DZIAŁANIA PREWENCYJNE

ODSZKODOWANIA

POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE

Walczymy o prawo każdego do rzetelnej wiedzy o szczepionkach i szczepieniach

Bardzo ważna deklaracja Adama Pachlity, dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach. Aktualizacja: 7 grudnia, 9.01.21

Autor: pixabay.com

W związku z ustaleniami śledztwa dziennikarskiego w sprawie szczepionki MMR, którego plonem są między innymi artykuły:

INTERWENCJA. Droga szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka

 Podsumowanie śledztwa dziennikarskiego w sprawie drogi szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka. Poinformowaliśmy GIF o możliwej szkodliwości szczepionek

– Producent szczepionki M-M-RvaxPro utajnił kraj jej produkcji oraz datę wytworzenia! Nawet tego rodzicom polskich dzieci nie wolno wiedzieć?

oraz artykułu o odpowiedzialności za zły produkt leczniczy:

– Producent szczepionek przeciw odrze, śwince i różyczce M-M-RvaxPro wbija nóż w narrację lekarzy oraz…

Adamowi Pachlicie, dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ropczycach, zadaliśmy trzy pytania, na które uzyskaliśmy następujące odpowiedzi:

Jak w takiej sytuacji lekarz w Państwa przychodni może zagwarantować, że szczepionka MMR – będąca aktualnie w przychodni – jest bezpieczna?

– Przy stosowaniu szczepionki MMR stosowane są obowiązujące standardy, co upoważnia naszych lekarzy do zagwarantowania, że szczepionka jest bezpieczna.

Jeśli lekarz nie może tego zagwarantować, to nie powinno się z urzędu odmówić szczepienia, nie czekając na wniosek rodziców o taką gwarancję?

– Ponieważ nasi lekarze gwarantują, że szczepionka jest bezpieczna, więc pytanie jest bezprzedmiotowe.

Czy podejmujecie Państwo próby ustalenia, jak dotarła do przychodni szczepionka i czy jest bezpieczna (chodzi o badania, wiarygodność dostawcy i firm transportowych, kraj produkcji, zimny łańcuch)? Jeśli nie, to dlaczego? 

– Tak, podejmowane są działania wymagane przez obowiązujące standardy.

KOMENTARZ

Dyrektor nie odniósł się do wyników śledztwa, złożył za to odważną, publiczną deklarację: „Nasi lekarze gwarantują, że szczepionka jest bezpieczna”.

Nawet producent szczepionki zastrzega, że nie bierze odpowiedzialności za szczepionkę w sytuacji: nieodpowiednich warunków transportu czy niewłaściwego zarządzania produktem.

A tu proszę, dyrektor ZOZ z Ropczyc w imieniu „naszych” lekarzy gwarantuje za szczepionkę niezależnie, jak dotarła do Ropczyc i co się działo z nią po drodze, gdzie została wyprodukowana, ilu było pośredników, że laboratoria zagraniczne nie potwierdziły przeprowadzenia badań serii szczepionek objętych śledztwem itp. Nawet ujawniona awaria pomiaru temperatury w pojeździe przewożącym jedną serię MMR – takiej gwarancji nie jest przeszkodą.

No cóż, pozostaje nam tylko zapytać dyrektora o nazwiska tych lekarzy. Bo wielu się głowi, kogo pozwać, jak dziecko dozna poważnego uszczerbku na zdrowiu w wyniku szczepienia.

Taką deklarację sąd może bowiem wziąć pod uwagę i znacznie ułatwi to uzyskanie odszkodowania i np. dożywotniej renty.     

A swoją drogą, to ci lekarze z Ropczyc muszą być strasznie majętni, że nie boją się takich deklaracji składać.

Redakcja

___________________________

Aktualizacja: 7 grudnia

30 sierpnia mailowo poprosiliśmy dyrektora o przesłanie nazwisk „naszych lekarzy”. 

Do dzisiaj ich nie otrzymaliśmy.

 Adam Pachlita otrzyma więc żądanie redaktora naczelnego w trybie art. 4.3 Prawa prasowego.

___________________________

Aktualizacja: 9.01.21

Ciąg dalszy artykułu i komentarz redakcji: Przyparty do muru Pachlita, dyrektor ZOZ w Ropczycach, uciekł w RODO. Zapomniał jednak o pewnym „szczególe”…