W razie uzasadnionych wątpliwości, ustalonych w wyniku śledztwa dziennikarskiego, oferujemy na drodze prawnej możliwość skutecznej odmowy wykonania szczepienia

Poszkodowanym pomagamy w uzyskaniu odszkodowania

DZIAŁANIA PREWENCYJNE

ODSZKODOWANIA

POWIKŁANIA POSZCZEPIENNE

Walczymy o prawo każdego do rzetelnej wiedzy o szczepionkach i szczepieniach

IV Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień – proszczepionkowcy mogą otwierać szampany

Autor: pixabay.com

Wczoraj ulicami stolicy przeszedł pokojowy protest przeciw przymusowi szczepień. Organizatorem protestu było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Gdybym był producentem szczepionek, to sam dałbym datek na taki protest. Czemu? Z kilku ważnych przyczyn, przytoczonych poniżej.

1. Wiadomo, że nie wszystkie szczepionki są bezpieczne. Osób poszkodowanych z czasem więc przybywa. Narasta ich bunt. By w zarodku spacyfikować narastające niezadowolenie, pomyślałbym o powołaniu jakiegoś stowarzyszenia, fundacji itp., która broniłaby praw osób poszkodowanych w wyniku szczepień. Oczywiście, pod pełną moją kontrolą.

Musiałaby to być organizacja, która łatwo da się zaszufladkować (np. jako ciemnogród), posługująca się hasłami ogólnymi, w żadnym przypadku nie zajmująca się szczegółowo konkretnymi przypadkami powikłań, wnosząca powództwa przeciwko mnie, jako producentowi szczepionki.

Pozew taki w świetle obecnego prawa nie ma prawie żadnych szans ostania się. Jednak osoby przystępujące do stowarzyszenia czy fundacji parę lat będą mamione możliwością sukcesu sądowego. A w tym czasie moje szczepionki wbijane są w ciała kolejnych dzieci.

Dlaczego taki pozew nie ma szans, dokładnie wyjaśnione jest w artykule:

Producent szczepionek przeciw odrze, śwince i różyczce M-M-RvaxPro wbija nóż w narrację lekarzy oraz…

I teraz prześledźmy warszawski protest, który zupełnie przypadkowo był zbieżny z niektórymi przedstawionymi powyżej celami:

– Protest pod hasłami ogólnymi, brak wyeksponowania udokumentowanych pojedynczych przypadków powikłań;

– Protest zbyty milczeniem przez główne media, które w Polsce z definicji są po stronie koncernów farmaceutycznych, rządu oraz globalizacji;

– Również policjanci nie reagowali na brak zachowania przez protestujących stosownych odległości od siebie i kolejnymi 150-osobowymi grupami. Można było wręcz odnieść wrażenie, że protest miał przyzwolenie rządzących;

– Osoby biorące udział w proteście dały upust swojemu niezadowoleniu (zresztą słusznemu), tylko co z tego wynika? W najbliższy poniedziałek lekarze będą szczepić kolejne dzieci; 

– Brak wskazania drogi do osiągnięcia celu. Poprzednie trzy marsze nic konkretnie nie zmieniły.

2. Prawdziwym zagrożeniem dla mnie, jako producenta szczepionek, byłoby sprawdzanie mojego wyrobu dla konkretnych przypadków.

I tu posłużę się przykładem. Od wielu lat zajmujemy się pomocą prawną dla osób poszkodowanych wskutek działań sądów, komorników czy lichwiarzy. W kraju jest kilka takich firm.

Czy słyszał ktoś, by były protesty ogólne przeciw nadużyciom sędziów, komorników czy windykatorów? Nie. Bo byłyby to hasła ogólne, oderwane od konkretnych spraw.

W ostatnich latach, np. dziesiątki konkretnych nadużyć komorników zostało nagłośnionych przez media, co spowodowało, że prawo egzekucyjne zostało zmienione, możliwość pozaprawnego działania przez niektórych komorników została znacznie ograniczona. To samo dotyczy sędziów, windykatorów czy lichwiarzy.

I tak samo powinno być w przypadku szczepień. Każdy przypadek jest inny: dziecko, lekarz, szczepionka, producent, dystrybutor, laboratorium itd.

Każdy wymaga indywidulanego sprawdzenia i zdobycia dowodów na nieprawidłowości.

Tak się stało w przypadku naszego śledztwa dotyczącego szczepionki MMR:

Podsumowanie śledztwa dziennikarskiego w sprawie drogi szczepionki MMR – od producenta do ciała dziecka. Poinformowaliśmy GIF o możliwej szkodliwości szczepionek

Osoby zgłaszające się do nas mogą, powołując się na wyniki udostępnionego im naszego śledztwa, odmówić legalnie zaczepienia swojego dziecka, bez dających się przewidzieć większych konsekwencji prawnych. 

To jest przykład działania skutecznego.  

Śledztwo nie jest jednak ani szybkie, ani proste. To kilka miesięcy ciężkiej pracy.     

3. Protest byłby uzasadniony, gdyby pomimo dziesiątek czy setek dobrze udokumentowanych nieprawidłowości dotyczących szczepionek, rządzący nadal nie chcieliby nic zrobić w celu sprawdzenia bezpieczeństwa szczepień czy zniesienia ich obowiązku.

Choć jestem przekonany, że taki protest nie byłby już potrzebny, gdyż prawo zostałoby wcześniej zmienione pod wpływem tych udowodnionych przypadków.

JS